EE
Soru Sahibi
8 Şubat 2014 21:37

annem hep kusuyor 1 haftadır ac kaldı ankaraya götürmeden önce ne yapabilirm?

hocam merhaba annem 52 yasında ileri evre over ca seröz korsinoma tanısı ile 2 yıldır tedavi görüyor 2 ameliyat 20 kür kemoterapi gördü ancak su sıra yemiyo içmyor buyuk abdeste cıkamıyor yediği her lokmayı kusuyor 1 aydır perişanız ac kaldık tomoda pette ultrasonda onkolojik bi duurum cıkmadı dedi doktorlar ( en son pette batında 3 ,4 kücük kitle vardı ca 125 ;247 idi bunun üstüne 2 kür kemotarapi gördük en son ) bagırsak yapıması ,tembelliği , karında sıvı , idrar yolu iltihaplanması gibi teşhislerle ilacları yazıp eve gönderdiler ama durumuzda değişen bişey yok hattaa çok kötüye gidiyoruz buradaki genel cerrahta bişey bulamadı,onkologlarda )bu ne olabilir sizce ??? bi care de bulamadılar salı günü ankaraya götürcez ama 3 gün var annem zaten bir haftadır bişey yemiyor kustugu için besleyici serum vb birsey varsa yarın götürüp yaptıralım varmı öyle serum ?? şimdiden tesekkürler saygılarımla..

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dilek Erdem
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

geçmiş olsun over ca'da karın zarındaki küçük ve filmlerde görülmeyen tm depozitleri bulantı, kusma yapabilir. Şu an şikayeti var, destek tedavi görmesi gerekir İç hastalıkları ile görüşürseniz bulantı-kusma tedavisi ve besin desteği sağlayabilirler..

8 Şubat 2014 21:41