KH
Soru Sahibi
26 Mart 2015 13:30

Anlık oluşan işitme kaybı

Hocam merhabalar. Babam 62 yaşında, geçtiğimiz cuma akşamı başınç değişimlerinde olduğu gibi kulağının tıkanmaya başladığını söyledi ve ertesi sabah kulak tamamen tıkanmış bir şekilde hiçbir sesi duymamaya başladı. En son üst solunum yolu hastalığını yaklaşık bir ay önce geçirdi. Belirgin herhangi bir hastalığı yok.Diğer kulağında çınlama ve %25 oranında işitme kaybı var. Bu hafta içerisinde Isparta da iki ayrı KBB uzmanı ile görüştük ancak bir sonuç alamadık. Her iki hekimde bu ani tıkanmaların çözümü olmadığını ve bununla yaşamaya alışması gerektiğini söylediler. Bu konu ile ilgili ne yapmamız gerekiyor. Sizin ilgi alanlarınızdan birisi de işitme kaybı olduğu için sizin fikrinizi almak istedim. Eğer söylenilenin aksine tedavi şansı varsa babamı bir de sizin muayene etmenizi istiyorum. Teşekkürler. İyi çalışmalar...

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Nermin Başerer
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Babanizda tek taraflı ani işitme kaybı gelişmiş İlk hafta içinde ani işitme kaybı için acil tedavi protokolü uygulanmalı vakıt kaybetmemeniz gerekir. Damar açıcı ilaçlar, kortizon, vitamin , gerekirse hiperbarik oksijen tedavisi uygulanmalıdır. Acil tedavi gereklidir!!

26 Mart 2015 20:28