BM
Soru Sahibi
20 Haziran 2015 16:36

AMİLAZ YÜKSEKLİĞİ

Hocam merhabalar 38 yaşındayım amilaz değerim 136 çıktı ldl 169 çıktı diğer bütün değerlerim normal cevabınız için şimdiden teşekküler hocam....

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. KORAY Tuncer
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Estağfurallah. Yakınmalarınızı bilemediğim, tetkiklerin niye yapıldığını bilemediğim için net bir cevap veremeyeceğim. Amilaz örneğin tükürük bezinde de bulunduğu için tek başına bir önem arz etmez. Lipaz yüksekliği ile birlikte olması anlamlı. Değeriniz çok da yüksek değil. Geçmiş olsun.

20 Haziran 2015 16:51
BM
Soru Sahibi

Hocam tekrar merhaba 3 hafta sonra tekrar amilaz değerime baktırdım 136 dan 117 düştü bu değer bir sorun teşkil edermi....

7 Temmuz 2015 19:02
Uzm. Dr. KORAY Tuncer
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Zennetmiyorum.

8 Temmuz 2015 17:41