sz
Soru Sahibi
31 Mayıs 2018 17:57

ameliyat olmak istemiyorum

sol femur proksimal kesim diyafizi içerisinde kemik uzun aksına paralel seyreden oldukça düzgün konturlu yaklaşık boyutu 34*10 mm olarak ölçülen büyük oranda T1 ve T2 ağırlıklı serilerde hipointens yapıda bu açıdan değerlendirildiğinde sklerotik yapıda olduğu düşünülen intramedüler yerleşimli benign vasıfta lezyon izlenmiştir. bu açıdan benign lezyonlar ilk planda düşünülmüştür. ayrıcı tanıda enkondrom düşünülmüştür. ayrıca incelemeye dahil sağ femur orta kesim diyafizi içerisinde milimetrik boyutlu sklerotik odak izlenmektedir.(kemik adacığı?) Adele grupları sinyalleri normal , fasial planlar açıktır. damar-sinir paketi, cilt altı yağlı planlar tabidir. doktorumuz ameliyat gibi görünüyor ama ameliyat önermem dedi. 40 yaşındayım. sağ bacağımın üstüne basıp yürüyemiyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Yavuz Geçer
Ortopedi ve Travmatoloji

Geçmiş olsun Ziya Bey; Üzerine basamıyorsanız ameliyat olmazında fayda var ancak şikayet yoksa takip edilebilir. Kemik çeperini inceltirse bazen kırık yapabiliyor bu tarz tümörler. Onun dışında takip uygundur.

28 Haziran 2018 23:07