CB
Soru Sahibi
15 Kasım 2015 09:38

Alt çene geriliği

Merhaba.16 yaşındayım ve alt çenem geride.Doktor seneye telli tedaviye başlayıp 18 yaşında ameliyat olmam gerektiğini söyledi.Ve bu bende takıntı haline geldi.Toplum içinde alt çenemi sürekli öne alarak kendimi zorluyorum bunun bir zararı olur mu ? Ve geçici olarak sadece öndeymiş gibi göstermek için tel takilabilir mi ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Berna Dinçer Kırbıyık
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

Merhaba Bahadır, eğer alt çenenizdeki gerilik ameliyat olmayı gerektirecek kadar fazla ise alt çenenizi önde göstermek için geçici olarak tel takmak maalesef yeterli olmayacaktır. Alt çenenizi önde tutmak sizi rahatlatıyorsa, fazla zorlamadan devam edebilirsiniz. geçmiş olsun

18 Kasım 2015 12:25