KS
Soru Sahibi
16 Ocak 2017 22:41

Alerji testi

Merhaba, evde Maltese cinsi bir köpeğim var hiç köpeklere karşı alerjim olduğundan şüphelenmemiştim çünkü çocukluğumdan beri köpeklerle büyüdüm ve hapşırma kaşınma nefes darlığı gibi bir sorun yaşamadım çevremde köpekler varken. Kaç defa test yapıldı sadece kedi kuş ve koyunlara karşı alerjim vardı mesela bir kediyle 5dakika bile aynı ortamda bulunsam hapşırmaya başlıyorum. Ama geçen hafta kan testiyle köpeklere alerjim varmı diye bakıldı test sonuçlarım köpek kepeği hariç normal değerlerde. Total IgE 140, spesifik IgE köpek epiteli <0.10 , spesifik IgE köpek kepeği 0.35ten küçük olması gerekirken 4.04 ama dediğim gibi hiç bir alerjik belirtim yok. Köpeğimden de vazgeçemem alerjimin derecesi nedir acaba çok ileri seviyede mi? Teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Osman Şener
Dahiliye - İç Hastalıkları , Alerji Hastalıkları

Bu soruyu test yaptırdığınız meslektaşımıza sormanız daha uygun olur. Allerjik hastalıklar ve bağışıklık yetmezlikleriyle ilgili bilgi ve randevu almak için www.allerjimerkezi.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

17 Ocak 2017 16:54