yb
Soru Sahibi
29 Haziran 2015 13:34

Alerji Hapının Yan Etkisi

Merhaba hocam, Kronik faranjit sorunum nedeniyle geçen yaz gittiğim dahiliye doktoru bana xyzal ilacını verdi. Bu ilacı kullandığım süre içerisinde tuza ve yediklerime dikkat etmem gerektiğini söylemedi. 3 ayda 8 kilo birden aldım.1 yıl içerinde toplamda 10 kilo aldım ve veremiyorum. Bu alerji haplarının kilo ile ilgili bir yan etkisi var mı acaba? Teşekkür ederim,

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Tamer Haliloğlu
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Merhaba allerji hapları çok az miktarda iştaha açabşilir ançak aldığınız kilolar bu ilaç ile açıklanamaz.

29 Haziran 2015 14:21
Dr. Öğr. Üyesi Tamer Haliloğlu
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

.

29 Haziran 2015 15:50