cs
Soru Sahibi
19 Temmuz 2015 10:10

akutbronşit

Doktor bey nolur yardımcı olun.bebegım 10 aylık 9kilo.btonşit oldu bir ay önce ılaclarla gectı.ama 2 hafta önce tekrar etti.doktora götürdük enfeksiyonu yükselmiş dedi ığne verdi ben tekrar ılac istedim.tmm dedi Bi dahakine ıgne veririz.antibiyotıgı içirdim kustu zehir gibi onu vermedim macrol aldım eczaneden.2 gündür ıcıyor.ama öksürüğü azalmadı burnu cok akıyor sarı sarı.aradada tıkanıyor burnu.hapsırıkta var.bayram olduğu ıcın goturemedım doktora.arada verdiğim macroluda kusuyor.ne yapmalıyım nolur yrdım edin.coxugumdan balgamı nasıl çıkartabilirim.ventolin şurupu xıkartmıylr balgamı.oksurugude kesmiyor.zatureye çevirmez inş fkat xevirdiğini nasıl anlayabılirim lutfen cevap yazın lutfenn.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Oğuzhan Durmaz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Oncelikle gecmis olsun. zaturre yani pnomoni ile bronsioliti ayirt etmek icin muayene edip akciger dinleme bulgularini akciger grafisini ve kan tetkiklerini yapmak gerekir. Her ikisinin tedavisi ve takibi farkli olup biranonce tedaviye baslamak gerekir..tekrardan gecmis olsun

19 Temmuz 2015 11:23