AS
Soru Sahibi
27 Temmuz 2016 09:58

Akciğer ve karaciğerde lezyon

Merhaba, dedem yaklaşık 4 sene önce kolon kanseri geçirdi ameliyat oldu ve iyileşti. Geçtiğimiz günlerde yapılan kontrolde çıkan sonuç şu olmuş ve heyete girebilir demişler. 'Akciğer ve karaciğerde metastaza uygun lezyonlar görülmüştür' ifade bu, doktor çekilen görüntülere de bakacak. 80 yaşında dedem ve herhangi bir şikayeti yok şuan, iştahı falanda yerinde. Bugün doktor görünülere bakarak akciğer ve karaciğeri eğer isterse hasta alırız demiş. Lezyonlardan temizlemek anlamında alırız dediğini düşünüyorum ben fakat ameliyat istemezsek ilaç vb yöntemlerle tedavi edilemez mi? Ve bu durumun tehlikesi nedir

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Erhan Reis
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Hastanızın tetkikleri, musyenesi, genel sağlık durumuna göre değerlendirilip karar vermek lazım. Tetkikleriyle beraber müracaat etme şansınız varsa yardımcı olmaya çalışırız. Geçmiş olsun

27 Temmuz 2016 12:48