AG
Soru Sahibi
8 Mayıs 2017 16:56

Akciger filmi

Bebegim 1.5 aylik 4 defa akciger filmi cekildi ve 10 gun boyunca damardan 2 tane antibiyotik verildi radyosyonun ileride cok zarari olurmu antibiyotikler organlarina zarar vermismidir lutfen beni bilgilendirebilirmisiniz

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Özgür Kılıçkesmez
Radyoloji , Girişimsel Radyoloji

Cok daha sık cekilmesi gereken durumlar da oluyor. 4 grafide yuksek doz yok. Antibiyotikler de uygun dozda verildiginden beklenenin disinda anormal bir komplikasyona yol acmasi cok nadirdir. Gecmis olsun

8 Mayıs 2017 18:45
AG
Soru Sahibi

Hocam cok sagolun 7 yil bekledim ben onu 2 tup bebek 3 asilama tedavisinden sonra oldu grip olmustum ona gecmis sag cigerinde sivi artisi yani enfeksyon var dedi yatis uygulandi kontrol icin gittigimizde kendi doktoru yoktu farkli bir doktor kontrol etti ve bana sen ne yaptin 4 rontgen kanser mi edicen o kadar antibiyotik ne demek seklinde cikisti ogun bugundur gozumun yasi dinmiyor biraz olsun icimi rahatlattiniz cok tesekur ederim

9 Mayıs 2017 09:17
Prof. Dr. Özgür Kılıçkesmez
Radyoloji , Girişimsel Radyoloji

Çok geçmiş olsun

9 Mayıs 2017 09:44