ÖT
Soru Sahibi
22 Mayıs 2018 15:42

Akciğer de kitle

iyi günler. Babam 57 yaşında. Sigarayı 15 yıl önce bıraktı. Ailede kanser geçmişi yok. Sol kolunda bir ağrı vardı. Mr sonucunda humerus distali epifizi içerisinde T1A incelemelerde hipointes T2A incelemelerde hiperinters sinyaller ile karakterize, yaklaşık 4x2.8 cm boyutlarında osseöz lezyon ve komşuluğunda ödem yanısıra eklem aralığında yoğun reaktif effüzyon eşlik etmektedir. Bulgular osseöz patoloji (met?- dev hücreli tm?). Tomografik - sintigrafik korelasyon ve histooatolojik vertikilasyonu önerilir. Kemik yapıları normaldir. Görüntülenen ligamentöz yapilar normaldir. Patolojik sinyal değişikliği saptanmadi. Sonucu çıktı. Doktorumuz metastaz yapma ihtimaline karşı kan ve bütün vücut için bt istedi. Yapilan bt toraks incelemesinde. Sağ apikalde büllöz formasyonlar ve 22x14 mm boyutunda düzensiz konturlu nodüler lezyon(malignite?) izlenmektedir. ( takibi önerilir). Plevral sıvı saptanmamıştır. Kemik yapılar normaldir şeklinde sonuç çıktı. Tam Kan sonuçları normal görünüyor. Kolunun ağrısı dışında bir şikayeti yok. Öksürük nefes darlığı yok. Bu sonuçları yorumlayabilir misiniz. Iki olayın bağlantısı var mı?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mustafa Benekli
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Bağlantılı olabilir. Başka görüntüleme yöntemleri ve biyopsi yapılması gerekiyor. Randevu alırsanız hastanızı değerlendirelim. Geçmiş olsun

23 Mayıs 2018 11:57