DU
Soru Sahibi
11 Ağustos 2017 23:44

Ailevi akdeniz atesi

Mvk geninde incelenen bölgelerde Val377Ile heterezigot mutasyonu saptanmıştır.mvk geni 11.ekson 1129.nukleotit pozisyonunda G>A yerdegişimi heterozigot GTC>ATC OLARAK saptanmıştır.bu nukleotit yerdegişimi p.val377Ile missense aminoasit mutasyonuna neden olmaktadır.hocam mvk gen sonucum bu sizce benim neyim var bu sonuç nedemek

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Mesut Onat
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba, Bu kadar detaylı bir şekilde sizi analiz eden doktorlarınıza güvenmelisiniz ve bu soruyu, size bu emeği veren hekimlere sormalısınız...

15 Ağustos 2017 06:26