KA
Soru Sahibi
7 Temmuz 2015 09:30

Adenokarsinom

Merhaba, Babam 67 yaşında ve akciğer kanseri,2014 Şubat ayında baş dönmesi ile teşhis edildi,beyin metastazı çıktı,önce radyoterapi aldı sonra Bülent Berkarda kendi merkezinde kemoterapi ve ısı tedavisi uyguladı.Ve son olarak Acıbadem kozyatağı hastanesinde Selçuk Peker gamma knife uyguladı beyindeki 2 lezyon için (3 ten 2 ye inmişti-mayıs 2015) 8 Haziranda süreklilik gösteren yorgunluk belirtileri üzerine kan değerlerine bakıldı ve ultrason çekildi. Karaciğerde metastaz çıktı ve lezyonlar birden fazla.Şu anda durogesic bantları kullanıyoruz bu şekilde evde yürüyebiliyor ama bant yokken çok halsiz. Bu durumdaki bir hastada karaciğer ne gibi belirtiler verir?Ben araştırdım ama nelerle karşılaşacağımızı bilmiyoruz bu nedenle danışmak istedim. Bu sitede okuduklarım sarılık,kanama ya da yürüyememe gibi hastalık belirtilerini anlatıyor. Bilgi verebilirseniz sevinirim. Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Müge Akmansu
Radyasyon Onkolojisi

Geçmiş olsun Karaciğerde metastaz tanısı koyan hekiminize sormalısınız bu sorularınızı, çünkü sayı yer ve büyüklüğüne bağlı olarak farklı belirtiler ortaya çıkacaktır. müge akmansu

8 Temmuz 2015 11:04