AH
Soru Sahibi
18 Nisan 2018 17:34

Acil yardiminiza ihtiyacim var

Merhabalar hocam ben doğuştan DKÇ hastasiyim ayni zamanda her iki dizimde de sorun var ,bel de kayma, yırtılma ve eğrilik var çok ağrim var dayanamiyorum artik yaşım 27 bu arada. Doktorlar protez için erken diyorlar ama çok zor yûrüyorum beldeki ağrilar beni çok zorluyor hocam. Sol kalça kemiğinde eğrilik var . Sizin öneriniz nedir bu konuda ameliyat öneriyor musunuz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Servet TUNAY
Ortopedi ve Travmatoloji

Sayın Handan Arı, kalça çıkığınız ile beraber bel ve diz problemlerinizinde olduğunu ve ağrılarınızın daha çok belde olduğunu söylüyorsunuz. O nedenle size en çok rahatsızlık veren bölgenin muayene ve tetkiklerle tespit edilip ona göre tedavi planı oluşturulmalıdır. Çünkü bel, kalça ve diz rahatsızlıkları birlikte ise birbirlerini tetikleyebilirler ve ağrı oluştururlar. Protez için yaşın küçük ama şikayetinin gerçek nedeni kalça ise ve yaşam kaliteni ileri derecede etkiliyor ise o zaman düşünülebilir. Sevgi ve saygılarımla

18 Mayıs 2018 22:47