am
Soru Sahibi
24 Ağustos 2014 07:00

a.i.k cinlama

Hocam bir gece sag kulaginda uyusma ve cinlama ve duyu kaybi ile kalktim.hemen acile gittim.serum verdiler.sabah ilk is kbb doktoruna gorundum.test yapti ve a.i.k oldugunu soyledi.sonraki gun fakulteye gittim ve orasida ayni test ve taniyla hastaneye yatirdilar.6 gun yattim ve odyo sonucuna gore nerdeyse duzeldi.sadece yuksek frekanslarda bir kayip oldugunu 5000 den sonra.zaten duymada problemimi olmadigini biliyordum test sonuclari ilk gune yakin.ama cinlama cok artiyor.gurultulu ortamlarda artiyor.ve hocam asil kulagimin ici sese karsi cok hassaslasti.poset sesi kagit sesi ve bunun gibi bircok ses.bu sesler kulagimi tirmaliyor ve aci veriyor artik.kulak icinde yanma hissi olusuyor birden.bu sikaterlerimi dile getirdim ama pek onemsemediler.bu kulataki asiri hassasiyet nasil duzelecek ben ogretmenim. Okullar acilinca ne yaparim.beni yonlendirin hocam tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Nermin Başerer
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

AİK SONUNDA ALMIŞ OLDUĞUNUZ TEDAVİ İLE İŞİTMENİZ KONUŞMA FREKANSLARINDA DÜZELMİŞ ANCAK 5000 Hz DEN İTİBAREN İŞİTME KAYBI DEVAM EDİYOR İÇ KULAKTAKİ RAHATSIZLIK HALEN DEVAM EDİYOR. ÇINAMA VE SESE KARŞI TOLERANS AZALMASI İÇİN SİZE UYGULANAN TIBBİ TEDAVİYE DEVAM ETMELİSİNİZ.

30 Ağustos 2014 17:37