gf
Soru Sahibi
23 Ağustos 2014 11:14

9 senedir kabızlık şikayetim var hangi hastaneye gitsem laksatif ilaç veriyor

Hocam Merhaba üniversite döneminden beri kabızlık şikayetim var son yıllarda daha da siddetlendi ilaçsız tuvalete çıkamıyorum. Bazen koyun gibi Katı katı geliyor bazen krem gibi yumuşak ama makattan çıkmıyor bagirsaklarim da hareketlilik yok artık son çare parmağımla son bölüme gelen diskiyi çıkarıyorum çok fazla sumuksu yapı geliyor bazen tuvalete gidince sadece sumuksu yapı geliyor. Çok fazla gaz problemi yaşıyorum çoğunlukla gaz ağrısı kasiklarima vuruyor ve gaz çıkmıyor bir türlü tüm gün gaz agrısı yla kaşık agrısı yla geçiyor.gecen hafta artık hergün sınameki li çay icmeyip doğal olarak Besleneyim belki düzelir dedim sabah akşam kefir mayalayip içtim kayısı kavun bol ılık su çorba içtim tüm gün dikkat ettim ama 1 hafta hiç tuvalete çıkamadım Karnım taş gibi oldu bu sefer magnesie calcinee almaya başladım 1 gün kullandım ertesi gün karnima bastığında lik lik sesler gelmesine rağmen diskilama ihtiyacı hala duymuyordum gece mideme sancılı bir ağrı girdi acilen gittik doktor bey Lavman verd hic etki gostermedii kas gevsetici igne yaptılar ağrı kesici serum verdiler o biraz rahatlattı ama hala dışkı yoktu sabah ilacli tomografi istedi eve gelince kas gevsetici etkisiyle uyudum sabah biraz dışkı çıkardım. Olaylı tomografi çektirdi m ertesi gün .sonucunu da aldım hersey normal yazıyor. Pazartesi günü kontrol randevumuz var tomografi sonucu normal görüldüğü için doktor bey hiç birşeyin yok deyip gönderecek peki ben ne olacağım. O günden beri aksatmadan hergün magnesie calcinee kullanıyorum ne zamana kadar bu şekilde gidecek benim rahatsızlığını neden kimse anlamıyor sizden ricam lütfen bana bir çözüm vermeniz .okuduğunuz için teşekkür ederim sizden cevap beklemekteyim hocam.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Abdulkadir Bedirli
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Kolonoskopi yaptırmanız gerekiyor.

25 Ağustos 2014 14:32