yn
Soru Sahibi
15 Kasım 2013 15:07

8 yaşında oğlum hep kabız oluyor

merhaba oğlum 8 yaşında sürekli kabızlık çekiyor fakat tuvalete oturduğu zaman mutlaka yapıyor tuvalete zor gidiyor illa iyice sıkışacak son nokta gelecek buda bence onu kabız ediyor gibi kaka yaparken kan oluyor poposunda bu beni endişelendiriyor 6 yaşında doktora gittik duphalak verdi biraz kullanın düzene girince bırakın dedi biraz kullandım ama bağışıklık yapar dediler korkup bıraktım.yemesine dikkat ediyorum zaten genelde sebze seven bir çocuk ve her hafta mutlaka bakliyat ta yediriyorum tuvalete zor gidiyor bunun için kaka karnesi yaptık baba ben ve oğlum yarış yaptık kazanınca ona ödül falan aldık yani bunu bile yaptırdı bize ama uzun zaman işe yaradı bırakınca yine başladı geçen gün eczanede bir çocuklarda sindirim sistemi düzenleyici yazan bitkisel bir ilaç gördüm eczacı güvenli çok kişi kullanıyor dedi fakat ben dokyor tavsiyesi olmadan ilaç kullananmam hele çocuğum için dedim size sormak geldi aklıma yardımcı olursanız sevinirim kullanmam doğrumu ya da başka bir öneriniz varsa memnun olurum teşekkürler.... unutmadan oğlum bazen bir hafta bile kakasını tutuyor ve çok büyük boğum boğum olmuş kaka yapıyor bilgilendirmek için yazdım kusura bakmayın teşekkür ederim...

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Deniz Ertem
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

MERHABA, YOUTUBE DA KABIZLIK İLE İLGİLİ BİR KONUŞMAMA VAR İZLEMENİZİ ÖNERİRİM. EN AZ 2 YILDIR PROBLEM İÇİN İLAÇ KULLANIYORSUNUZ DR. GİTMİŞSİNİZ AMA YAZDIKLARINIZDAN KALICI BİR ÇÖZÜME ULAŞAMADIĞINIZ ANLAŞILIYOR. ÖNERİM BİR ÇOCUK DR YERİNE ÇOCUK GASTROENTEROLOJİ UZM GİSİN VE DR. SİZE BU KONUDA ZAMAN AYIRSIN DERİM SAĞLIKLI GÜNLER

16 Kasım 2013 10:10