YA
Soru Sahibi
30 Aralık 2013 15:36

6,5 aylıl kızımın aşıları ile ilgili

Merhaba demet hanim benım 6,5 aylik bi kizim var 38 günlük iken eşimin işi nedeniyle. Irak a gelmek zorunda kaldım burdaki aşı periyodu türkiyedekine göre farklı OPV aşisi 6 dozda vuruluyo ve ilk dozuda bebek dogdugunda vuruluyomus ben kızımi turkiyede dogurdugum icin ilk doz vurulamadi ne yapmam gerekiyo cok korkuyorum yardimci olursaniz cok minnettar olurum şimdiden teşekkur ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Türkiye de uygulanan aşı takvimi Dünyada da uygulanan en güncel takvimlerine uygundur. doğar doğmaz uygulanan aşının sakıncaları olduğu için artık burada yapılmıyor. siz oradaki takvime göre devam edin, ve bebeği 1 yaşına kadar çokkalabalık ortamlara sokmayın. korkmanıza gerek yok. yaşadığınız ortam eminim Irak koşullarına göre daha iyi bir ortamdır. selamlar

4 Ocak 2014 09:59