ÖÇ
Soru Sahibi
12 Eylül 2014 20:06

58 yasinda kayinvalidemdeki dev kitle ile ilgili

Yapilan emar ve ultrason sonucu sunlar uterus speriorunda 18x18x11.5 boyutunda t2a hipoitens icerisinde hiperitens alanlarbulunan duzgun kontrast tutan.kitle ve lezyon icerisinde kontrast tutmayan kistik netortik alanlar izlenmistir brenner tumoru tumoru? Batin ici belirgin serbest sivi Durum bu hastamizin herhangi bir agrisi sizlamasi ve benzeri aikayeti.hic olmadi suan dada yok ancak kanser vakasi olup olmadigina emin olamiyoruz sag bolgede bir kitle bize bu.kitle.hakkinda ne söyleyebilirsiniz kotu yada iyi huylu oldugunu nasil ogrenebiliriz. En kisa zamanda cerrahi.mudehale dusunuyoruz ancak bu ameliyatin riski nedir kendisi 100 kg ve 1.55 boyunda hipertansiyon.hastasi bize goruslerinizi anlatirmisiniz cok tedirgin.durumdayiz

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yusuf Yıldırım
Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi , Cerrahi Onkoloji

Çağrı bey, kesin tanı ve tedavi için operasyon gerekir. Riskleri hastayı birebir değerlendirerek tartışmak daha uygun olur. Bunun için İzmir'e gelme durumunuz olabilirse elimden gelen yardımı yapmaya çalışırım. Geçmiş olsun Prof Dr Yusuf Yıldırım Cerrahi Onkoloji ve Jinekolojik Onkoloji Uzmanı

12 Eylül 2014 20:13