sc
Soru Sahibi
28 Nisan 2014 11:08

52 günlük bebeğimizin sarılığı geçmiyor

Merhabalar hocam Oğlum bir haftalıkken Sarılık Yüzünden 1Gece Işın tedavisi aldı Sarılığı 16.3 ten 12 düştü Daha Sonra 18 Günlükken kontrolde sarılığı 12,5 çıktı takip edildi 28 günlükken 11.50 sarılık değeri ve 33 günlükken 10,5 çıktı.Hormon değerleri ilk doğduğunda biraz yüksekti şu an sürekli kontrol altında TSH 4.2 (Ref: *** *** **) FreeT4:1,21 (ref 0,8-2,2) Enfeksiyon temiz çıktı .Karaciğer ultrasonui temiz çıktı. Gd6 temiz çıktı.Yani her testi yaptılar. 52 Günlükken Şu an sarılığımız 7,79 çıktı. Çocuk için bu değer tehlikelimi. Ne yapmamız lazım gelişimi gayet iyi yani iyi besleniyor. Anne sütünden olabilirmi üniversite hastanesinde her testi yaptılar hepsi temiz çıktı ama kimse çıkıpta doğru bir şekilde bilgi vermedi Bu konuda bizi bilgilendirirseniz sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Vildan Ertekin
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Merhaba . Öncelikle sarılığın direk indirek biluribin ayrımının yapılmış olması gerekli. Üniversitenin gastroenteroloji bölümüne gittiyseniz zaten bakılmıştır. Bakılmadıysa lütfen baktırp takip eden dr. ile bu sonuçları paylaşın. Geçmiş olsun

28 Nisan 2014 14:49