16 Mart 2014 02:30

5 yaşındaki oğlumun süt ve besin alerjisi

öncelikle internetten araştırarak isminizi buldum. inşalaah siz çare olursunuz. oğlum ilk hastalığını 5,5 aylıkken oldu. öğretmen olduğum için 5 aylıkken göreve başladım. mama hiç kullanmadım içmedi çünkü sütümü sağıyodum 6 aydan sonra yavaş yavaş katı gıdaya geçtim. inek sütüne erken başladım. oğlum 1 yaşına kadar hep orta kulak iltihabı oldu. 15 aylıkken izmire remziye tanaça götürdük ve alerjisi yok dedi gönderdi sadece kandan süte yumurtaya baktı. daha sonra orta kulak bitti akciğer alerjik astım teşhisini koydular alerji testini yaptırmak istedik celal bayarda fakat kafanıza göre yaptıramazsınız dediler. oğlum şuan 5 yaşında . 2013 haziranda mete akısuya gittik inek sütü tavuk yumurta ve mısr bide çiğ domates alerjisi var dedi zaditen şurup ve sinüsleri yıkamak için bir aparat verdi 6 ay sonra gelindedi diyete dikkat edin dedi. oğlumun alerjisi ateşle gösteriyo. sütü içtikten 1 gün sonra 39 derecede düşmek bilmeyen bir ateş 4 gün sonra ciğerlerde balgam ventolin nebul kullanıyoruz. koruyucu singulair çiğneme hapımız var yaklaşık 1 yıldır kullanıyoruz. çaresizim artık bu süt veya diğer alerjenler için ege ünv. gittiğimizde hemen yaparlarmı yoksa bekletirlermi çevremde süt alerjisi olanlarda hiç ateş olmuyor farklı bir durum olabilir mi teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Esen Demir
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Göğüs Hastalıkları

Sayın Şerif Doğru, Oğlunuzun yakınmaları gıda alerjisine benzemiyor. Süt veya diğer gıda alerjileri ateş yapmaz.Sizin bulgularınız enfeksiyonlarla tetiklenen astım gibi görünüyor. Genel polikliniği başvurup oradan alerji polikliniğine yönlendirilmeniz gerekir. Direkt alerji polikliniğine gelemiyorsunuz. İyi günler dileklerimlr

19 Mart 2014 23:20