TK
Soru Sahibi
19 Ocak 2014 21:27

5 AYLIK BEBEĞİM VAR BRONŞİT OLDU

5 AYLIK BEBEĞİM BRONŞİT OLDU 0,5 VENTOLİN VE 1 PULMİCORT VERİYORUZ İNHALER.ARASIRADA 0,5 VENTOLİN VERİYORUZ.BİR FLAKONUN YARISINI 2 SAAT SONRAKİ DOZDA KULLANABİLİRMİYİM.BİR DE 3 YASINDA OĞLUM VAR.ODA FLİXOTİDE KULLANIYOR SÜREKLİ FAKAT YİNE DE AYDA BİR TIKANIYOR.NE YAPMAMIZI ÖNERİRSİNİZ.GÖĞÜS HASTALIKLARI HASTANESİNDE ARAŞTIRMA FALAN YAPTIRSAKMI ALERJİSİ NEYE KARŞI DİYE?SİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Fazilet Karakoç
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Göğüs Hastalıkları

Merhaba , Çocuklar özellikle 0-6 yaşında yılda 5-8 kez hastalanabilir ama üst solunum yolu enfeksiyonlarını takiben uzun süren öksürük , hırıltı , nefes darlığı gibi şikayeler mevcut ise bu şikayetlerin sıklığına ve şiddetine gör bazı koruyucu ilaçları kullanması ve bu atakların önlenmesi gerekir. Kullanılan tedavilere rağmen şikayetleri devam eden hastaların ise bir ÇOCUK ÖĞÜS HASTALIKLARI hekimi tarafından değerlendirilmesinde fayda var . geçmiş olsun

24 Ocak 2014 20:39