GM
Soru Sahibi
6 Şubat 2008 04:08

48 yaşındayım tansiyonum 15/10 çıktığı için doktora gittim.LODOZ verildi a

48 yaşındayım tansiyonum 15/10 çıktığı için doktora gittim.LODOZ verildi ancak baş dömnmesi ve kulak tıkanıklığı yaptı. VAZOXEN verildi o da aynı etki yaptı. ancakl bu ilaçlarla tansiyonum hep 12/8 11/ 8 oldu.sonra doktor fludex verdi o da baş dönmesi yaptı bu kez preterax verdi onu kullandım o da gözleri kızartt son olarak LERCADİP verdi bunu sabahları yarım olarak 2 gündür alıyorum .kan/ idrar tahlillerim normal. fakat kollarım uyuşuyor gibi oluyor.Bu ilaçın böyle bir yan etkisi olurmu

0
1 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Başçı
Prof. Dr. Ali Başçı
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Bu kadar değişik ilacın herbirinin bu kadar yan etki yapmış olması ilginç. Ayrıca ilaç yan etkisi gibi kabul edilmiş semptomlar söz konusu ilaçlarla pek görmeye alışmadığımız yakınmalar. Bu yüzden yan etkiler yönünden kuşkulu olduğumu ifade etmeliyim. Bu durum kollarınızın uyuşması yakınmasının da aynı şekilde psikosomotik bir yakınma olabileceğini düşündürüyor. Asıl önemli olan kan basıncının normale gelmiş olması. Çünkü kan basıncı yüksekliği yaşamsal bir hastalıktır, ilaç kullanmaktan korkmamalı, bu hastalığın sonuçlarından korkmalısınız. Bu son ilaç başarılı ise ona devam ediniz. Ama unutmayın ilacı sürekli almalı tuzsuz yemeğe ömür boyu dikkat etmelisiniz. Geçmiş olsun.

10 Şubat 2008 07:34
Prof. Dr. Ali Başçı
Prof. Dr. Ali Başçı Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Yazar toplam 7151 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Tahlil Sonuçları Prof. Dr. Ali Başçı
Tahlil Sonuçları Prof. Dr. Ali Başçı
Böbrekte kist Prof. Dr. Ali Başçı
Böbrek nakli kreatinin Prof. Dr. Ali Başçı
Böbrek hastalığı Prof. Dr. Ali Başçı
Nefroloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Facebook Twitter Instagram Youtube