tm
Soru Sahibi
23 Eylül 2014 08:36

33 yaşındayım karnımın sağ yan tarafında ağrı

merhaba hocam benim şikayetim 2008 yılında askerde ameliyat(kapalı) ile safra kesem alındı.safra kesem alındıktan sonra karnımın sağ yan tarafında yılda 2 veya 3 kez aralıklarla gelen en fazla 1 hafta süren ağrılarım oluyor.dışkım ameliyattan sonra devamlı olarak cıvık.son 1 yıldır ise karın ağrısı ve sancı ile acil olarak tuvalete gidiyorum.ani ve zorunlu dışkılama yapmak zorunda kalıyorum.dışkılamadan sonra herhangi bir ağrım kalmıyor.yalnız son 4 aydır bu sağ yan tarafımdaki ağrı devamlı olarak var. Üroloji-genel cerrahi -gastroenteroloji-ve dahiliye olmak üzere sırayla bütün doktorlara gittim.tomografi .ultrason gaita gizli kan tahlili bütün gaita tahlilleri bütün kan tahlilleri hepsi yapıldı sonuçlarım hep temiz.ama bu ağrım bir türlü gitmiyor.1 gün ağrımıyor 3 gün ağrıyor.sancı yok künt ve hafif bir ağrı bazen sağ göbek cevreme ve kasıma doğru ilerliyor.ara sırada midem bulanıyor.son 20 gündür belim ağrıyor.şişkinlik yok..iştahım gayet yerinde.ve özellikle akşamları çok gazım oluyor ve çıkarıyorum.gece uykumda bi sıkıntım yok ama sabah kalktığım zaman bu ağrı hafif bir şekilde başlıyor eve gidene kadar huzursuz ediyor.bazen de sol karın tarafıma geçiyor.bazen oluyorki günde 3 defa dışkılama yapıyorum.bazen bir anda hepsini çıkarıyorum bazen küçük parçalar halinde dışkılıyorum.devamlı idrarım geliyor.günde ortalama 10 kere idrar çıkıyorum.tuvaletten çıkasım gelmiyor.iş hayatım alt üst oldu .piskolojim bozuldu.bu konuda bana yol gösterirseniz sevinirim.teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Geçmiş olsun, bana kalırsa burada bir tanı güçlüğü söz konusu, en uygun yaklaşım bir gastroenteroloji uzmanı tarafından etraflı bir değerlendirme yapılması, akabinde de çıkan ipuçlarına göre davranmak biçiminde olmalı..sağlık dileklerimle...

23 Eylül 2014 16:57