TP
Soru Sahibi
9 Kasım 2012 18:40

3 yaşında yemek yemiyor

3 yaşında oglum var yediği sadece sabahları 1 dilim ballı ekmek öglen makarna aksam pilav ve arada meyve başka hiçbirşey yediremiyorum ne yapabilirim bilmiyorum biçok doktora basvurdum ama netice alamadım

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Pınar Hanım; bu şekilde beslemeye devam ettiğiniz sürece bu alışkanlaığı devam edecek ve diğer besinleri reddedecektir, bu nedenle onu zorlamadan ve iletişiminizi bozmadan diğer yiyecekleri vermeyerek ve çeşitlerinizi yavaş yavaş arttırarak , yeni besinlere geçiş yapabilirsiniz , bunu yapabilmeniz için çocuğunuzun riskli bir kiloda olmaması önemlidir, çünkü biraz aç kalabilir kilo kaybedebilir ama bilin ki aç kalınca diğer yemeklerden yiyebilecek, sizin kararlılığınızı da hissetmeli ama çatışmaya dönüştürmemeniz çok önemlidir, evde yemek seçen kişiler olmaması da önemlidir, anaokuluna başlayan çocuklarda bu durum gittikçe azalabiliyor yaşı itibari ile yarım gunle okula gönderebilir bu konuda gelişmeleri izleyebilirsiniz, sağlıklı buyumesi dileği ile www.edagokduman.com

10 Kasım 2012 18:53