ta
Soru Sahibi
14 Mayıs 2015 16:32

27 günlük kızımda laktoz intoleransı

Öncelikle merhaba doktor bey 27 günlük kızımda 15 günlükken huzursuzluk ağlama ve kakasını yaparken kıvranma başladı.kakasını yaparken aşırı gazlı,köpüklü, mukuslu ve kanlı yapmaya başladı.kaka tahlilinde mikrop çıkmadı.kan ve mukus pozitif.. Bizim talebimiz üzerine kakada rektüdan maddeye bakıldı ve pozitif çıktı sonuç..şimdi ne yapmamız lazım bilmiyorum..anne sütü muhakkak kesilip laktozsuz mama kullanmak gereklimi.. Laktaz enzim damlası önerirmisiniz..birde annenin tükettiği gıdalar da kısıtlamaya gidiliyor mu böyle bir durumda ( şeker, süt,peynir, et)gibi gıdaları tüketmek laktoz intoleransı nı şiddetlendirir mi?cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. Birde 3 yaşında oğlum var aynı sorunla onda da karşılaştık ancak laktoz intoleransı tahlili yaptırılmadı onda kakasından devamlı kan ve mukus geldi bu nedenle kansızlık başladı.Kilo alımları iyi.oğlumda anne sütü kesilince kan ve uyku problemleri de bitti.şimdi inek sütünü çok seviyor onada laktozsuz süt vermemiz mi gerekir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Muhtar Fatih BEYDİLİ
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

laktozsuz süt bır kac gun deniya yapabilirsiniz Laktaz enzim damlası biraz bekleyin

8 Ekim 2015 16:22