cS
Soru Sahibi
10 Ekim 2015 00:35

26 aylık bebek neden idrarini yapmaz

Hocam Merhaba 26 aylık kızım var 3gunluk kuru öksürüğün ardından bi anda 2saat icinde 5defa kustu hastaneye gittik serum baglandi kan tahlillerinde sorun cikmadi fakat 3gundur idrarini yapmiyor kakasini gaz cikartirken kaciriyor kendini çok sıkıyor ve çığlık cigliga agliyor mama yediremiyoruz ne gibi bi sorunu olabilir. Teşekkürler iyi çalışmalar

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ünal Zorludemir
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi

Sayın Sibel Candan, kızınız için geçmiş olsun diyorum. Bahsettiğiniz tetkiklerle kızınızın idrar çıkarmama nedeni hakkında kesin bir şey söyleyemeyiz. Ancak, 3 gündür gerçekten hiç idrar çıkarmıyorsa bu çok ciddi bir durumdur ve çocuk doktoru-çocuk nefroloji uzmanı tarafından mutlaka değerlendirilmelidir. Gaz çıkarırken kaka kaçırması bu yaşta hiç önemli bir sorun değil. Büyük bir ihtimalle geçici bir durum olsa gerek. Mama almaması ve diğer sorunları, idrar yolu dahil, vücudunun herhangi bir yerinde bir enfeksiyon nedeniyle olabilir. Tüm bunlar ayrıntılı muayene ve tetkiklerle anlaşılabilir. Sağlıklı günler dileğimle.

11 Ekim 2015 00:03