ac
Soru Sahibi
8 Kasım 2016 14:49

22 aylık bebeğim yürümüyor

Merhaba ebru hanım oğlum 22 aylık ve tam tek başına yürüyemiyor denge sorunu var gibi dr götürdüm ve beyin mr istedi çektirdik dr baktığında hiç bir sorun yok dedi ama kan tahlili ck yüksek çıkmıştı 1 ay boyunca aralıklı ck yaptırdık normal çıktı tekrar dr götürdük ve ck da sorun olmadığını mr tam göremediğini söyledi ve tekrar mr istedi gelişim testinde 3 ay geriden takip ettiğini söylediler bana bi akıl verseniz tekrar mr çektirmelimiyim muaynesinde bacaklarına baktı ayağının altını kaşıdı parmaklarını oynatıyor ama ayağını yukarı çekmiyor dedi bu ne anlama geliyor cvp için şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ebru Kolsal
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Bebeğinizi değerlendirdikten sonra size ancak bir cevap verebilirim. Çocuklarda gelişim geriliğine sebep olan bir çok durum vardır.Ancak muayene bulguları bize yol gösterir.

9 Kasım 2016 15:49