SS
Soru Sahibi
5 Kasım 2012 11:16

2.deneme ne zaman olmalı?

merhaba Evrim hanım. ben 33, eşim 34 yaşında. 2 yıldır hamile kalamadığım için mikroenjeksiyonla ilk tüp bebek denememizi yaptık. bugün öğrendim tutmadı başarısız oldu. daha önce tüm tahlillerimizi yaptırmıştık(tüpler açık, sperm sayısı ideal..vs). sebepsiz interflite denmişti. sormak istediğim, blastosist seviyesinde 2 adet embriyomuzu da dondurduk. 2.deneme için birkaç ay beklemek mi gerekir yoksa en kısa zamanda başlayabilir miyiz. teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Evrim Ünsal
Histoloji ve Embriyoloji

Merhaba embriyolarınızın blastokist aşamasına kadar gelmesi ve hatta dondurulması siklusun iyi geçtiğinin bir işareti. yine de gebelik elde edilememiş olması sürpriz değil çünkü bu uygulamalarla size %35-45 arası bir gebelik şansı tanıyabiliyoruz. dodurulmuş embriyolarınızı en az bir ay ara vererek kullanmanız yerinde olur. özellikle blastokist dondurmalarında laboratuvar uygulamaları son derece başarılı ve baştan bir tedavi gerektirmeksizin size gebelik şansı oluşturabilir. daha fazla bilgi için irtibatta kalmak dileğiyle

16 Kasım 2012 09:43