tk
Soru Sahibi
3 Ocak 2016 16:23

2 ay önce özofajit teşhisi koydular

Hocam merhaba 21 yaşında üniversite öğrencisiyim , 2 ay önce yemek borumda katı ve sıvı gıda tüketimi ile beraber şiddetli bir ağrı oluyordu tam olarak göğüs kafesimin altında mide kapağının biraz üzerinde. Açıkcası su bile içemiyordum doktora gittiğimde özofajit (yemek borusu iltihabı) olduğunu söyledi endoskopi ya da film çekmedi. Gaviscon , omeprol ve Antepsin ilaçlarını kullandım 10 gün kadar sonra şikayetlerim azalarak geçti. Fakat aynı şikayetlerim son 1 haftadır yeniden başladı bunlara ek sol kulagımda da ağrı ve halsizlik başladı sizce ne yapmalıyım ?

2 cevap
Cevaplar (2)

İlaçlar doğru olabilir ama körlemesine verilmiş.Mutlaka ama mutlaka endoskopi yapılmalı. Şikayetleriniz muhtemelen reflüye bağlı. hem reflünün derecesine bakılır. Reflü şiddetliyse yada mide fıtığı varsa ameliyat gerekir. İlaçlar geçici rahartlama sağlar.

3 Ocak 2016 20:48
tk
Soru Sahibi

İlginiz için teşekkürler hocam.

4 Ocak 2016 12:03

rica ederim

5 Ocak 2016 22:04