nn
Soru Sahibi
16 Mart 2017 14:26

18 aylık erkek bebek gelişimi hakkında

Merhaba doktor hanım. *** *** **'de 39+4 haftalık 50 cm boyunda 3220gr kiloda erkek bebek dünyaya getirdim. doğduğunda 5 günlük antibiyotik tedavisi aldı. Enfeksiyon kaptığı için. mama ile beslendi 2 ay sağdığım sütü verdim sonra sütüm kesildi veremedim. şimdi 18 aylık bugün doğduğu hastanede genel kontrolümüz vardı kilosu *** *** **gr boyu 86 cm geldi. Doktoru kilosu ve boyu sınırın atında metabolizma bölümüne gönderelim dedi. Fakat benim bebeğim diş çıkarıyor ve çıkardığı dönemlerde iştahsız oluyor doğal olarak zayıflıyor. internetten erkek bebek gelişim tablosuna baktığımda boyunun üst seviyede kilosunun ise orta seviyede olduğunu gördüm. Bu kilo ve boyu nasıl sizce? sağlığına ve gelişimine etkisi olur mu? yoksa zamanla düzelir mi? cevaplarsanız çok sevinirim. Teşekkürler iyi çalışmalar.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Nermin Hanım, Bebeğinizin büyüme ve gelişimini en yakından takip eden doktorunuzun önerilerinin internetteki genel bilgilere göre daha anlamlı olduğu görüşündeyim. Genel skalalar elbette referans olabilir ancak bebeğinize temas eden doktorunuz daha özel açılardan bakabilir. İyi günler diliyorum. Benal Saraçoğlu YARDIMCI

4 Mayıs 2017 12:24