ya
Soru Sahibi
2 Kasım 2013 15:45

16 yaşındayım hocam bi sorum vardı.

1 aydır geçmeyen öksürüğe sahibim sağlık ocağından öksürük ilacı aldık ama fayda etmedi. 1-2 gün önce devlet hastanesi tarafından akciğer filmlerim çekildi kan alındı ve doktor bişey bulamadı. Antibiyotik tedavisi yazdı ve bi kağıda isterseniz ppd testinide yaptırın dedi. 16 yaşındayım ve çok korkuyorum. verem testiymiş. akciğer ve kan testleri temiz çıktı buna gerek var mıki.?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Cengiz Gebitekin
Göğüs Cerrahisi

Eğer akciğer grafiniz normal ise büyük olasılıkla viral enfeksiyona bağlı uzamış öksürüğünüz var. Hava yollarınızın çok hassas hale gelmesi nedeniyle öksürüğünüz devam ediyordur. nadiren de allerjik bir öksürük olabilir. Havayolu hassasiyetini azaltıcı ilaçlar yardımcı lur. Bir çocuk göğüs hastalıkları uzmanı ile görüşmeniz gerekir Geçmiş olsun

3 Kasım 2013 19:46