Diş kayıpları söz konusu olduğunda, en kalıcı protez seçeceği implant uygulamasıdır. İmplantı, bir çeşit titanyum vida olarak düşünmek doğru bir yaklaşımdır. Diş kökünün yerine geçecek olan yapay vida olan implant, diş protezinin kalıcı bir biçimde yerleştirilmesine yardımcı olur.

Doğru implant uygulamalarıyla kişinin kaybettiği dişlerin yerine konacak protez, kendi kişi kadar sağlam ve kalıcı olur. Bu da uygulamanın başarısının artmasına neden olur. Geçici protezler ve takma dişlere nazaran implantın yararları şu şekilde sıralanabilir:

Alt çenedeki bütün dişlerini kaybetmiş olan hastalarda çiğnemeyi kolaylaştırır,

Diş problemlerinin tedavisinde etkin bir sonuç sağlar,

Tek diş kaybının yaşandığı durumlarda gerçeğe yakın sonuçlar ortaya çıkarır,

Estetik açıdan çok daha doğal ve düzgün bir görünüm sağlar,

Uzun vadede memnun edici sonuçlar sunar.

Kozmetik Amaçlı İmplant Uygulaması

Kozmetik amaçlı olarak implant yapılması, görsel açıdan iyi sonuçlar verir. Ancak hastanın diş yapısı bunun için uygun değilse kozmetik amaçlı protezler kullanılabilir. Kalıcılık ve uzun vadeli bir sonuç için implant tercih edilmesi uygun olacaktır.

İmplant Uygulama Süreci Ne Kadar Sürer?

Hastanın tüm aşamalardan sonra 3-4 ay için eski sağlığına kavuşması ve implanta alışması mümkün olmaktadır. Bazı hastalarda bu süre 6 aya kadar uzayabilmektedir.

İleri İmplant Cerrahisi ile İmplanta İçin Kemik yetersizliği olan hastalara yönelik Çözümler

Hastanın eksik ve sağlam dişleri, damaktaki kemik yapısı implanta uygun olan ve olmayan hastalar da kemik nakilleri ve Çeşitli İleri İmplant Cerrahisi teknikleriyle implant yapılması mümkün olmaktadır.Uygulama öncesi gerekirse hekim tomografi isteyip planlamalar yapar.


İstanbul Diş Hekimi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!