EH
Soru Sahibi
28 Haziran 2012 11:57

Yemek yememe

Benım 11.5 aylık oglum var 1 aya kadar guzel yıyordu herseyı ıstahla yıyodu bır aydır agzına tek lokma koymuyor agzında tutup gerı puskurtup cıkartıyor.sadece ac oldugundan benı emmek ıstıyor oda doyurucu olmuyor ne yapmalıym önlugu gorur gormez aglamaya baslıyor lutfen acıl cevap yazın

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Hatice Hanım, Öncelikli olarak çocuğunuzun fizyolojik bir rahatsızlığının olup olmadığını öğrenmek adına vakit kaybetmeden bir uzman çocuk doktoruna başvurmanızı öneririm. Eğer ateş, diş çıkarma gibi fizyolojik olarak onu rahatsız eden bir durum söz konusu değilse; memeye olan bağlılığından bu şekilde davranıyor olabilir. Bebeker için meme emmek rahatlatıcı ve onları stersten uzaklaştıran bir eylemdir. Gün içerisinde daha fazla fiziksel temas kurmaya çalışın bebeğinizle. Bu onun için rahatlatıcı olacaktır. Yemek yemesi için zorlamayın. O anda ağlamaya başlıyorsa dikkatini başka yöne çekerek yemek yeme anını onun için eğlenceli hale getirmeye çalışın.

29 Haziran 2012 09:34