MB
Soru Sahibi
13 Kasım 2012 01:20

cocumun anneye baglılıgı ve okul oncesı egıtım yası

merhaba 39 aylık kızım var ben calısmıyorum fakat arastırdıgıma gore okul oncesı egıtımın cocuk ıcın 3.5 yasta baslamasının gelısımde cok onemlı oldugunu bılıyorum.Kızımı okula goturdum 1 hafta cok uyumluydu fakat arkadasları aglamaya baslayınca kızımdada anneye duskunluk hıc olmadıgı kadar arttı.Benı hıc bırakmak ıstemıyor sınıfa sende gel gıbı kımsede kalmak ıstemıyor.Bugune kadar bana karsı bır duskunlugu yoktu ve tam tersıne cok sıcak ve ozgur bır cocuktu .Iyı gelısımı ıcın okula gondermede ısrarcımı olmalıyım zamanamı bırakmalıyım.Kac yas uygundur okul oncesı egıtımı ıcın

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Burçin Hanım, Okulöncesi eğitim çocuğun anne-babasından ayrıldığı ilk dönemdir ve bu nedenle birtakım uyum sorunları yaşanabilir. Bu durumu okul ile etkin bir işbirliği kurarak aşmaya çalışmanızı öneririm. Uyum sorunları aşıldıktan sonra çocuğunuz için ne kadar faydalı olduğunu fark etmeye başlayacaksınız. Burada önemli olan eğitim kurumunda çocuk gelişimi hakkında eğitim almış bir profesyonelin olup olmadığıdır. Kurumda çalışan bir psikolog, psikolojik danışman ya da sosyal hizmet uzmanı bu konuda size yardımcı olabilir. Hemen pes etmemenizi ve bu uyum sorununu aşmaya çalışmanızı öneririm.

13 Kasım 2012 15:39