çt
Soru Sahibi
7 Ekim 2012 22:56

kekemelik

mrhb.3.5 yaşındaki kızım şimdiye kadar gayet güzel konuşuyordu.yaklaşık 15 günden beri kekeleyerek konuşuyor.bu durum kalıcımıdır.yoksa ilerde düzelir mi.ne yapmam lazım.tşkr...

1 cevap
Cevaplar (1)

Çocukların büyüdükçe birtakım korkular geliştirmeye başlarlar.Çocuğunuz korku, kaygı, gerginlik nedeniyle kekelemeye başlamış olabilir. Kalıcı mı yoksa geçici mi olduğu, nasıl müdahale edilmesi gerektiği ancak kapsamlı bir muayene ve değerlendirme sonucu anlaşılabilir. Çocuk psikiyatrisi uzmanına başvurmanızı öneririm.

13 Kasım 2012 16:16