DP
Soru Sahibi
14 Eylül 2021 07:26

Uyku problemi ve gece odasında uyuyamama

Merhaba hocam iyi günler 7.5 yaşında kızım var. Şu bir yıldır gece odasında yatmıyor ya birinin yanında yatacak yada gece ışık kalacak öyle yatacak. Ve yatağına yatırdıgımda bazen odasında yatıyor ama gece kalkıp yanımıza geliyor. Soruyorum kendisine neden böyle oluyor neden gece yanımızdasın diye örümcek var diyor bende yok diyorum olsa her oda da olur diyorum. Ne yapmam lazım ne olur yardımcı olun? Teşekkür ederim ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Klinik Psikolog  Seda Kurt
Klinik Psikolog Seda Kurt
Klinik Psikolog , Pedagoji , Aile Danışmanı (Psikolog)

Pelin Hanım merhabalar, 7,5 yaşındaki bir çocuğun tek başına kendi yatağında yatma ve sabah kendi yatağında uyanma becerisini edinmiş olmasını bekleriz. ancak anladığım kadarıyla kaygısı bu beceriyi edinmesine engel oluyor gibi. online ya da yüzyüze destek alabileceği EMDR bilen bir uzmandan destek alırsanız, bu süreci etkileyen kaygısıyla başetmesini ve ileride bu sorun bitse bile başka bir kaygıya dönüşmesini engellemiş olursunuz. Sağlıklı günler dilerim.

19 Ekim 2021 12:28