KM
Soru Sahibi
22 Eylül 2020 03:51

Idrar kacirma

Hocam oglum 4 yasinda cisini hic yapmazdi arada geceleri kacirirdi normal karsilardim simdide gecede 2 defa yapiyo kardesi var cok huzursuz cekingen konusuyorum anliyo ama 2 dkk gecince benim tersimi yapiyo ne yapmam gerekiyo cok yoruldum

1 cevap
Cevaplar (1)
Klinik Psikolog  Seda Kurt
Klinik Psikolog Seda Kurt
Klinik Psikolog , Pedagoji , Aile Danışmanı (Psikolog)

Merhaba, bazen çocuklar kardeşleri olduğunda daha önce edindikleri beceriyi kaybedebiliyorlar ve regrese olma hali dediğimiz gerileme gösterebiliyorlar. Sizin sürecinizde çocuğunuz tuvalet eğitimi aldığı halde, alt kaçırma davranışı göstererek buna örnek bir sorun yaşıyor gibi görünüyor. İki çocuk arasında bazen denge olmak ve eşit davranabilmek sizin için çok zorlu olmalıdır. Dilerseniz bu süreci yönetebilmek için bir uzmandan destek alabilirsiniz ya da oyun terapisi desteğiyle çocuğunuzun bu süreci daha sağlıklı atlatması için yardımcı olabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

22 Eylül 2020 17:51