ŞZ
Soru Sahibi
11 Ağustos 2021 21:02

Kızımın hayali arkadaşı ve kekemelik

Merhaba. Kızım 27 aylık. Kendini cok iyi ifade eden bir çocuk. Bir hayali arkadaşı var. Arkadaşlarına da normalde kardeş der. Hayali arkadaşına da kardeş diyo. Hayali arkadaşına sarılıyo, elinden tutup onunla birlikte yürüyor, biseyler anlatıyo, dışarı davet ediyo. Parka gidelim oyun oynayalım vs. Bu zamana kadar konuşmasında da hic bir problem yoktu. Gayet akıcı ve net konusurdu. 3 gündür kızım kekeleyerek konuşmaya başladı. Korkmaya başladım. Ne yapmalıyım nasil bir yol izlemeliyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Klinik Psikolog  Seda Kurt
Klinik Psikolog Seda Kurt
Klinik Psikolog , Pedagoji , Aile Danışmanı (Psikolog)

Merhabalar Zeynep Hanım, hayali arkadaşa ihtiyaç hissetmesi ve kekelemesiyle ilgili bir uzmandan destek almanızı tavsiye ederim. Çocuğunuzun yaşı küçük olduğu için ebeveyn danışmanlığı yapabilecek ve mümkünse EMDR ve Theraplay Terapisi eğitimi almış bir uzmandan online ya da yüzyüze destek almanız hızlı ilerlemenizi sağlayacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

19 Ekim 2021 12:33