KC
Soru Sahibi
12 Eylül 2020 22:28

Giyim sorunu

Merhaba 3,5 yasindaki oglum her kiyafet degisiminde acitiyo kasindiriyo istemiyorum diye turlu bahaneler sunuyor. Uzerini degsitirmek gercekten cok zor. Degistirsem bile ciplak kalmak istiyor. Ayakkabi corap hic bisey istemiyor. Zorlayincada cok agliyor. Uzun zamandir bu sekilde. İkimiz icinde cok yipratici bi durum haline geldi. Bu donem bitermi ne yapmak lazim. -Tesekkur ederim..

1 cevap
Cevaplar (1)
Klinik Psikolog  Seda Kurt
Klinik Psikolog Seda Kurt
Klinik Psikolog , Pedagoji , Aile Danışmanı (Psikolog)

Merhaba, gerçekten her kıyafet değişiminde zorluk yaşıyor olmalısınız. Böylesi durumlarda biz çocukların duyusal hassasiyetlerinden şüpheleniyoruz ve duyu bütünleme terapisi değerlendirmesi için mutlaka bir yönlendirme yapıyoruz. Ayrıca bu hassasiyete neden olabilecek bir sorun olup olmadığını anlamak için çocuğun detaylı öyküsünü alıp, duygusal süreçleriyle ilgili de bir çalışma yapıyoruz. Ardından hangi terapiye ve ne kadar ihtiyacı olduğu belirlenebiliyor. Size tavsiyem en yakın zamanda bir duyu bütünleme terapistinden randevu alıp değerlendirme için yönlendirmeniz olacaktır. Ayrıca bu süreçte duygusal bir kaynak olup olmadığını anlamak için de bir çocuk psikoloğundan destek alabilirsiniz. Değerlendirme sonrası uzmanlar size evde nasıl destekleyeceğinizle ilgili de yardımcı olacaklardır. Sağlıklı günler dilerim.

14 Eylül 2020 17:25