ÖS
Soru Sahibi
27 Temmuz 2020 23:27

Tuvalet egitimi güzel giderken en başa sardık

26 aylık oglum var 2 hafta oldu tuvalet egitimine başlayalı ilk hafta ben hadi tuvalete dedigim zaman oturup yapıyordu 2 saat kuru kaliyordu ama 2 hafta hersey degiti tuvalete gitmek istemiyor geldiği zaman soruyorum ısrarla yok diyor en sonunda altina yapıyor 2 saate bir yapan cocuk yarim saate altina kaçırıyor ödüllendirme yapiyoruz sevdiği hayvanla lazımliğa oturtuyoruz kendisi klozet aparatı kullanıyor ne yapacağımı şaşırdım

1 cevap
Cevaplar (1)
Klinik Psikolog  Seda Kurt
Klinik Psikolog Seda Kurt
Klinik Psikolog , Pedagoji , Aile Danışmanı (Psikolog)

Şeyma Hanım merhaba, tuvalet eğitiminde ilk haftayı sağlıklı bir şekilde atlatmışsınız. Ancak sonrasında oğlunuz edindiği beceriyi kaybetmiş. Bu tür durumlar genelde çocuk bir sorun yaşadığında, ailede bir değişim ya da gerilime şahit olduğunda ya da dikkat çekmek istediğinde yaşanabilir. Bunun nedenini bir uzman eşliğinde incelemeniz, çocuğunuz bu davranışı benimsemeden olumlu yönde değişmesi için faydalı olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

4 Ağustos 2020 19:05