ÜA
Soru Sahibi
17 Temmuz 2018 07:20

Ultrason sonucu

doktor bey. Ben 16 ay önce meme kanseri teşhisi ile sol memeden koruyucu ameliyat oldum. Kemoterapi ve radyoterapi gördüm. Şimdi 3 ayda bir kontrol yaptırıyorum. Doktor bey geçen yapılan meme us sonucunda ' Sol memede retroareolar bölgede hipoekoik heterojen yamasal alan izlenmiştir ( operasyona ikincil?) Takip önerilir' yazıyor. Önemli birşey mi . Bazen sol memede acı oluyor normal mi Meme cerrahi ye ne kadar sürede bir muayene olmalıyım. Cevabınız için teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Serdar Özbaş
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Merhaba, USG raporunda ameliyat sonrası operasyon alanının görüntülemesine ait tanımlamalar yapılmış; anormal bir durum tarif edilmemiş. Ameliyat sonrası ilk 2 yıl 6 ayda bir ultrason ve yılda bir mamografi yapılır. Bu dönemlerde meme cerrahisi ile görüşmenizi de öneririm.

17 Temmuz 2018 08:52