KF
Soru Sahibi
11 Ekim 2018 17:14

meme kitlesi

Merhaba , sağ meme saat 9 hizasında areolaya 2 cmmesafede yaklaşık 19.5x22,5 mm boyutlarında düzgün konturlu posterior akustik güçlenmesi olan içerisinde eş zamanlı yapılan dopplerde venöz akım elde edilen hipoekoik heterojen muhtemel benign kitle lezyonu izlenmiştir.Bu ultrason sonucum yarımcı olabilirmisiniz.Biyopsi istediler gerek varmı veya tamamen aldırmayı tavsiye edermisiniz.iyi günler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Serdar Özbaş
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Merhaba, Iyi huylu bir tümör (fibroadenom?) gibi tarif etmişler. Bunları boyutu 3 cm altında ise ve takiplerde büyümüyorlarsa çıkartmayı çok düşünmüyoruz. Ancak bazen USG görüntüsüne göre iğne biyopsisi yapıp, ona göre takip etmeyi tercih edebiliyoruz.

11 Ekim 2018 17:19