23 Ekim 2019 11:17

Tuvalet eğitimi

Merhaba tuvalet eğitimiyle ilgili sorum olacak. Oğlum 3 yaşında ağustos ayında tuvalet eğitimine başladık ilk hafta gayet güzel birşekilde geçirdik ama abimlerin kaza geçirmesi sebebiyle bi süre orda kalmak zorunda kaldık. Süreç değişti tabiki ve o zamandan beri oğlum çişini söylemiyor ben götürürsem yapıyor yada altına yapıp anne çiş yaptım diyor bu haftada tuvalete bile oturmak çiş yapmak istemiyor. Gece bez bağlamıyorum genelde gece altına kaçırmıyor dışarıda da 4 saat kadar çişini tutabiliyor kakayla ve klozete oturmakla ilgili hiç korkumuz olmadı ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz.

1 cevap
Cevaplar (1)

Bizim alanda ne yazık ki hiçbir şey için "şunu yapar düzelir" diye bir durum yok. Her çocuk farklı, düşünce, duygu ve davranışları, çevre ve şartları, deneyimleri farklı ve her ebeveyn farklı. Bu yüzden mutlaka bir uzman desteği almanızı öneririm

25 Ekim 2019 11:37