CY
Soru Sahibi
15 Nisan 2020 18:58

Tekrarlanan hareketler

Merhaba oğlum 3 yaşında göz kontağı kuruyor,seslenince bakıyor bazı komutları uerine getiriyor. Ancak hiçbir etkinlik yapmak istemiyor. Ve sürekli tekrar ettiği hareketler var. Yüzünü nesnelere yaklaştırarak geçiyor nesnelerin yanından. Ellerini değişik hareketlerle gözlerinin önünden hızlıca geçiriyor. Gözlerini bir yere takılı bırakıp kafasını çeviriyor ve su ver. Mama. Anne ve baba dışında anlamlı cümleler kurmuyor . Papağan gibi söylediklerimi tekrarlıyor. Odaya gidelim diyince dış kapıya yöneliyor. Gidelim onun için sadece adda gitmeyi ifade ediyor. Birkaç Kelimeyi ezberlemiş içinde onların geçtiği cümlelerde anlamk yerine ezbere hareket ediyor. Belki anlamıyor bilmiyorum. Özel eğitim öğretmeni 3 ay kadar ilgilendi virüsten dolayı derslerimiz bitti. Pedagog a götürdüm. Çocuk psikiyatrisi ne de götürdüm ama sağlıklı sonuçlar alamadım. Keşke size bazı videolarını gönderebilsem. Buna arada ikizler 31 haftalık doğdu ve 45 gün küvözde kaldılar. Herkes bir şeyi yok diyor. Ama ben olduğunu hissediyorum. Çok çaresiz kaldım. Bana bir yol gösterin lütfen

2 cevap
Cevaplar (2)

Yasemin hanım merhaba, değerlendirme ve gelişimsel tarama testi yapmam gerekiyor çocuğunuza. Bana ulaşabilirseniz online randevu verebilirim size. Tüm bu değerlendirmeleri online da yapabiliriz. İletişim bilgilerim web sitemde var. www.baharerden.com

17 Nisan 2020 16:59
CY
Soru Sahibi

Ben Şanlıurfa da yaşıyorum.gelmem mümkün değil. Online terapi mi olacak

18 Nisan 2020 01:11

Evet online görüntülü olarak da yapabiliriz seanslarımızı tıpkı yüz yüze gibi. Prosedürün işleyişi hakkında Bilgi almak İçin *** *** ** den arayabilirsiniz

19 Nisan 2020 18:14