CP
Soru Sahibi
15 Mayıs 2019 01:33

Sürekli ağlayan bir çocuk

merhaba benim oğlum eylülde 4 yaşına girecek. Hemen hemen 3.5 yaşında yeni bir kardeş geleceği için ve sosyalleşmesi için kreşe göndermeye başladım ilk zamanlar çok zorlandım gitmek istemedi öğretmeni ile konuştuğumuzda ise çok mutlu olduğunu ve en uyumlu öğrencilerinden biri olduğunu söyledi ama evde bize terör estirirdi bunu gebeliğime bağladım bebek doğduktan sonra kıskançlığı oldu ama çabuk alıştı ve ne kadar kıskansada kardeşini seviyor son bir kaç haftadır eski davranışlarına tekrar başladı okuldan geldikten sonra ne yapar eder bir bahane bulur ve ağlar çok çaresiz kalıyorum ne yapacağımı bilemiyorum yanlış birşeyler var ve bunun tam olarak ne olduğunu bilmiyorum

1 cevap
Cevaplar (1)

Ebeveynler olarak çocukla iletişim kurarken kullandığımız dil ve sınırlar çok önemli. 1. Okulda her şeyin yolunda olduğundan emin olun 2. Çocuklar arasında kıyaslama yapmadığınızdan emin olun. 3. Çocuğa yeteri kadar ilgi gösterdiğinizden emin olun 4. Çocuğun iletişim dilinin ağlamak, ağlayarak ilgiyi toplamak, ağlayarak istediğini yaptırmak olup olmadığını kontrol edin. 5. Sizinle ağlayarak iletişim kurmasına izin vermeyin. Sakinleştiğinde konuşun. Ağla veya ağlama demeden sakinleşince konuşalım diyerek ağlama davranışını pekiştirmeyin. 6. Herhangi bir basamakta sıkıştığınızda uzmanlardan yardım almaya çekinmeyin. Kolaylıklar dilerim

22 Mayıs 2019 08:46