ÖE
Soru Sahibi
3 Aralık 2018 20:55

13 aylık ama çok inatçı bir bebek

Benim 13 aylık oğlum herşeyi ağlayarak yaptırıyor. Sakince cıs falan diyerek uzaklaştırmak isteyincede inatlaşıp ağlıyor bağırıyor. Daha böyle inatlaşmak için çok erken değil mi? Ki ben herşeyi bebeğime anlatır aplayınca sarılır oyun oynarım. Eşimle de asla kavgamızı bilmiyorum. Yani sakin bir ortamda büyüyor. Tv yada telefona 10 dk bile bakmamıştır. Çok yorulduğum için stresli oluyorum acaba bu bebeğime mi geçiyor. Nasıl davranmam lazım.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar; evde gergin ve kaygılı bir ortamın olmasından çocuk olumsuz etkilenir. çocuğunuzda ağlama davranışı pekişmiş olabilir. ağladığında istediğini elde etmeyi ta en başlarda meme isterken başlarlar ve müdahale edilmezse isteklerini ağlayarak ifade etmeye başlarlar. çocuğunuzun ihtiyaçlarını anne bana olarak farkedip ağlamadan önce karşılamalısınız. hiç bir ihtiyacı olmadığından emin olduğunuzda ise ağlayarak isteklerine cevap vermeyin. ağlamadan sakince soylemesini teşvik edin. bu yaparken bir düre sabırlı ve dikkatli olun. zamanla ağlama davranışının azaldığını goreceksiniz. aksi bir durumda bir uzmandan yardım istemeye çekinmeyin. kolaylıklar dilerim.

3 Aralık 2018 22:35