YA
Soru Sahibi
18 Temmuz 2021 22:40

Saç dökülme

Saçlarımın arkası yani ensem dökülüyor bugün kan tahlili yaptırdım b12 vitamini hariç her şey normal çıktı b12'im 130'lardaymış vitaminsizlikten mi bilmiyorum fakat saçımın arkasını elime attığım da bir sürü saç geliyor hatta saydığımda dökülen tüm saçları 50 civarı oluyor gelmeye devam bile ediyor hatta normal değil bence lütfen yardım edin..

1 cevap
Cevaplar (1)

Akın Bey Merhaba, Vitamin B12 kırmızı kan hücrelerinin yapımında önemli bir görev üstlenmektedir. Kırmızı kan hücreleri ise saç follüküllerinin beslenmesi için gerekli oksijeni taşımaktadır. Dolayısıyla B12 vitamini eksikliğinde saç dökülmesi görülebilir. Doktorunuzun tavsiyesine uyup vitamin B12 takviyesi alarak sağlık sorununuzu çözebilirsiniz. Bunun dışında, karaciğer, böbrek, ton balığı, fındık, peynir, ceviz, badem gibi gıdalarda da B12 vitamini bol bulunur. Geçmiş olsun. Selamlar.

12 Eylül 2021 21:46