AM
Soru Sahibi
23 Şubat 2016 10:42

kolesterol

Hocam saygılar 57yasindayim son tahlilde HDL 43ldl 143 trig140 tkol185 hbac1 5.6 kolesterol ilacı alıyorum prediyabetim LDL yı dusurmek için ne onerirsiniz spiruline önerildi zararı varmı gunde1tablet almak istiyorum kolesterolü nasıl dusurebilirim

1 cevap
Cevaplar (1)

Spiruline bitki kökenlidir. Protein ve vitamin içeriyor. Kolesterolü düşürme konusundaki etkinliği hakkında bilgim yok. Doktorunuz kolesterol ilacı önerdiyse onu kullanmanızı öneririm. Kolesterlü düzenlemek için sağlıklı yaşam tartzı prensiplerini uygulamanız daha faydalı olacaktır: - Doymamız yağları kullanmak (zeytin yağı) - Her gün 10 bin adım yürümek veya eşdeğeri spor yapmak - Liflerden zengin beslenmek Selamlar

28 Şubat 2016 10:26