GK
Soru Sahibi
20 Ekim 2021 00:40

Özel çocuk

3 yaşına yeni girdi kızım.Sol gözü görmüyor diğerine göre büyük ve kayma var üstelik çevremizdeki çocuk ve yetişkinler soruyor yada yorum yapıyor ve kızım herşeyi anlıyor. seneye kreşe göndereceğim öncesinde psikolojisini nasıl hazırlamalıyım bir de yaşıtlarıyla oynamıyor uyum problemi var.hastahanelerde fazla ve zorlu zamanlar geçirdiğimiz için bana fazla bağlı yeni yeni açılıyor babasına bile yeni yeni gidiyor.dikkat eksikliği var uzun süre bir oyuncağa yada başka bişeye konsantre olmuyor uyku sorunumuz var ayrıca.😥

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba. Bahsettiğiniz problemlere yönelik bir çözüm bulmak için, öncelikle bir Çocuk Psikiyatristi ardından Çocuk Gelişimi ve Özel Eğitim gibi alanlardaki uzmanlardan bir gelişimsel değerlendirme almanızı öneriyorum. Gelişimsel değerlendirme ardından, kafanızdaki sorular çok daha azalacaktır.

11 Nisan 2023 17:10